EDITORIAL

Abstract

2019 рік – рік важливої роботи для нас всіх, оскільки відбулись ключові зміни у редакційній політиці часопису та підготовані нові інструкції для авторів щодо роботи над рукописами за міжнародними стандартами нового веб-сайту журналу. Наш веб-сайт www.mspsss.org.ua створено на сучасній видавничій платформі для наукових журналів згідно „Проекту загальнодоступних знань“ (Public Knowledge Project) у відкритій журнальній системі Open Journal System (OJS, версії OJS 3.1.2.4) за моделлю «платинового» відкритого доступу.

Користування видавничою платформою OJS дозволило авторам, членам редакційної колегії та рецензентам вживати технічну інфраструктуру системи для подання рукописів, кількаразового рецензування, редагування, поширення інформації про конкретний внесок кожного з авторів, а також архівування друкованих матеріалів он-лайн у депозиторіях згідно з засадами інтелектуальної власності й авторськими правами ліцензії Creative Commons.

Роботу нашого журналу схвалено об’єднанням інституцій, що підтримують Сан-Франциську декларацію про оцінку досліджень (DORA, https://sfdora.org/). З метою покращення якості навичок відповідального авторства у молодих дослідників-початківців і висококваліфікованих вчених у підготовці наукових публікацій, лікарською комісією Наукового Товариства Шевченка було ініційовано та проведено науковий семінар під час 3-го міжнародного симпозіуму SMARTLION 2019, 18-20 вересня 2019 р. (рис. 1).

Завдяки турботі членів лікарської комісії Наукового Товариства імені Шевченка для розбудови національного науково-інформаційного простору друковані примірники нашого видання поширюються для депонування у всі українські високоспеціалізовані, наукові медичні та обласні медичні бібліотеки (рис. 2).

У 2019 році в журналі було опубліковано 29 статей, середній час до першого рішення - 21 день, а середній час від подання статті до публікації - 47 днів. Нами також підготовлено 7 рецензій на друковані вітчизняні і міжнародні видання. Використання нової моделі видавничого процесу дозволило покращити відкритий доступ до опублікованих матеріалів, отримати статистику щодо географії авторів. На сьогоднішній день матеріали нашого видання у відкритому доступі читають у 72 країнах світу, і притому частка вітчизняних читачів складає 55%, а закордонних – 45% (рис.3), що в кінцевому результаті дозволить вживати їх на користь прогресу медичної науки, освіти і охорони здоров’я.

Висловлюємо щиру вдячність нашим рецензентам за їхню кропітку високофахову експертну роботу, які присвятили свій значний час та досвід для вдосконалення редакційного процесу журналу та якості наукового змісту публікацій упродовж останнього року, незалежно від того, чи матеріали авторів будуть публікуватися чи будуть відхилені.

Щиро віримо, що обмін думками між авторами, рецензентами і редакторами, їхні спільні консультації конструктивно сприятимуть покращенню наших наукових публікацій, а промоція опублікованих статей та дописів у медіа ресурсах, як Twitter, Mendeley, Publons and ResearchGate, посилить інтерес до знань і комунікації.

Цей номер журналу включає декілька публікацій від авторів, які брали участь у 3-му міжнародному симпозіумі SMARTLION 2019, 18-20 вересня 2019 р. і 26-му BOOKFORUM у м. Львові.

Ми глибоко переконані, що значні спільні зусилля авторів та редакційної колегії допоможуть подальшому поступу та визнанню
нашого журналу у академічній спільноті.

Оксана Заячківська

Downloads

Download data is not yet available.

Abstract views: 37
PDF Downloads: 25
Published
2019-12-24
How to Cite
1.
Zayachkivska O. EDITORIAL. Proc Shevchenko Sci Soc Med Sci [Internet]. 2019Dec.24 [cited 2021Sep.18];57(2). Available from: https://mspsss.org.ua/index.php/journal/article/view/241

Most read articles by the same author(s)

1 2 > >>